top of page

תקשור באמצעות NLP

עודכן: 2 במאי 2022

בעידן הנוכחי ישנה מודעת הולכת וגוברת, ליכולת שלנו להיות בשליטה מלאה יותר על חיינו ולעשות שינויים מהפכניים, כמעט בכל תחום אשר כואב לנו או מרגש אותנו. אך לא תמיד זהו תהליך שקל לעבור באופן עצמאי, ברוב הפעמים זה ידרוש מאיתנו כניסה עמוקה יותר אל רבדי חיינו, אל העבר שלנו ואף אל עבר גלגולים קודמים.


זה בדיוק מה שעושה שיטת התקשור באמצעות NLP, שיטה זו מכניסה אתכם אל תהליך חוויתי ומהיר של שינוי החשיבה וההתנהגות, ליצירת אורח חיים טוב יותר ועל מנת לפתור בעיות שהולכות איתכם שנים ולהגיע אל מטרות שנראות לכם תמיד לא אפשרויות ומאוד רחוקות מהגשמה.

מהי שיטת NLP?

מכירים את ההרגשה הזו כאשר הכל בסדר ועובד בחיים שלכם, אבל עם זאת עדיין יש משהו תקוע ושמרגיש לא שלם לאורך הדרך? או התחושה הזו שאתם מנסים ועדיין נכשלים, שבוער בכם השינוי אבל אתם לא מצליחים לעשות אותו ובאמת לשנות משהו? בדיוק כאן נכנסת שיטת NLP, בנקודות בהם אתם מרגישים חסמים שונים בחייכם, עוברים תקופות רעות או נתקלים בקשיים בתחומים שונים בחיים.


שיטת (Neuro-linguistic programming (NLP, או בשמה המעוברת "ניתוב לשוני פיזיולוגי", היא שיטה אותה ייסדו ופיתחו ד"ר ג'ון גריינדר (סופר) ופרופ' ריצ'רד בנדלר (מאמן להתפתחות אישית). המטרה של השניים הייתה לחקור לעומק את המצוינות האנושית, לבחון מדוע ישנם אנשים שמצטיינים בתוכם וכאלו שרק נכשלים. הם הניחו שאם יצליחו לבודד את מרכיבי התקשורת של אותם מצטיינים, יהיה בידיהם המפתח לשיפור התקשורת בזמן קצר.


עם השנים כמובן שהשיטה התגלגלה ופותחה יותר, הכלים שהיא מעניקה לאנשים הם יוצאי דופן, עבודה מעמיקה על תת המודע שלנו, שליטה חזקה על חיינו ושינוי תפיסתי עוצמתי בנוגע לתחומים שונים. לבסוף התוצאות הן מהפכניות והשינוי שנוצר בחייהם של אנשים רבים, גם הולך איתם שנים רבות אם לא לכל החיים.

שינוי התת מודע


התת מודע שלנו הוא החלק הפנימי בנו שאיננו מודעים אליו בדרך כלל, בו נמצאים כל המחשבות, הרגשות והחוויות השונות שאספנו עם השנים. במהלך חיינו ישנם דברים אשר קורים לנו התנהגותית או רגשית שאנחנו לא שולטים בהם, מכאן נוצרת תחושת תסכול שאנחנו גם לא בהכרח יודעים כיצד להתמודד איתה או עם הבעיה הקיימת. הדרך היחידה לעשות זאת, היא באמצעות חשיפה אל התת מודע ושינוי פנימי שנוצר בעקבות כך.


הכוח של שינוי התת מודע שלנו הוא עצום, הוא מנהל לנו את החיים מבלי שאנחנו יכולים אפילו להבחין בכך, ולכן רק שינוי בו יעשה את ההבדל. כאשר משלבים את שיטת הNLP יחד עם תקשור, אלו בדיוק המקומות אליהם ניתן להגיע. בתהליך התקשור, ניתן לקבל מידע נוסף לגבי המטופל על ידי התחברות לתדר שלו, לראות חזיונות בנוגע לעתידו וכך גם לדייק את אופן הטיפול והכלים שהוא צריך על מנת לעשות את השינוי הרצוי. שיטה זו מטמיעה שינוי בתת מודע לתמיד.

העוצמה בשילוב NLP ותקשור

בתהליך תקשור רגיל, ניתן לחזות ולראות דברים שונים בנוגע לאדם שמולך. תתקבל הכוונה בנוגע לדרכו של המטופל ואילו כלים יוכלו לסייע לו בשינוי עצמי ובהמשך הדרך, אך לבסוף התוצאות תלויות באדם עצמו בלבד. לעומת זאת, כאשר התהליך משלב גם את שיטת הNLP, האדם יקבל יותר כלים מכוונים וגם יוכל לתרגל אותם במפגש עצמו או על ידי כמה מפגשים, עד להשגת המטרה.


השילוב הזה לפעמים אף פותח לבד את התת מודע אצל חלק מהאנשים, וכך הם מקבלים מסרים ומצליחים לעבוד באופן מהיר ויעיל יותר על הבעיה הניצבת בפניהם, גם על ידי דמיון מודרך. האפקט של זה ביחס לשיטות אחרות הוא מאוד מהיר, והעוצמה היא שונה ויוצרת שינוי יוצא דופן בחייו של אדם.


כיצד עובד התהליך?

רונית דוד לוי משתפת על תהליך התקשור באמצעות NLP, כי זהו תהליך המתאים לכל אדם אשר מרגיש כי החיים עוברים לידו. הכוונה היא, שאדם עושה כל מה שהוא מרגיש שנכון ודרוש עליו לעשות במהלך חייו, אך עדיין מרגיש תקוע במקום מסוים. אנשים אשר מחשבות טורדניות לא עוזבות אותם, ויש להם חלומות שהם לא מצליחים לממש וכל אדם שפשוט רוצה לעשות שינוי בחייו.


כאשר היא נפגשת עם אדם אשר נמצא במצב בקושי מסוים בחייו, אם זה דימוי עצמי נמוך, חרדות, קשיים בזוגיות ועוד, היא בשלב הראשון מקשיבה לכל אשר על ליבו וזאת גם על ידי שאלות מכוונות להגיע לנקודות החשובות שדורשות פעולה ושינוי, ועל ידי התקשור וההתחברות לאדם, היא יכולה לראות עליו דברים שמכוונים אותה לתת לו את הכלים הנכונים לחיזוק הראשוני שלו.


דרך הטיפול יש לרונית את היכולת לחזק את כוחו הפנימי ולנקות את שורש בעיותיו, אם זה בגלגול הזה וגם בגלגולים קודמים. באמצעות השיטה ניתן לקודד מחדש את ההתנהגות המחשבתית, הרגשית וההתנהגותית של האדם, זהו תהליך שיכול לקרות במפגש אחד או דרך כמה מפגשים, תלוי במטרותיו של האדם ובשינוי אותו הוא רוצה לעשות בחייו.


רונית משתמשת בדמיון מודרך, מכיוון שכך האדם שמולה יכול לחוות ולראות דברים אשר נסתרים לו בתת מודע. השינוי בשיטה זו קורה מאוד מהר ויוצר תוצאות מאוד חיוביות עבור אנשים שונים. בעזרת שילוב NLP, האדם יכול להיות בשליטה על זווית הראיה שלו בנוגע לדברים וקו המחשבה, יכול לראות דברים בצורה אחרת וחיובית יותר.

415 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page